Vraždy v Odese Európe nevadia.

3. mája 2016, slaby1, Nezaradené

Možno ľuďom aj áno, ale politikom zjavne nie.  Včera uplynuli už dva roky od masového vraždenia v Dome odborov v Odese.  Ak očakávate, že v nasledujúcich riadkoch budem podrobne opisovať priebeh vraždenia, alebo rozvíjať konšpiračné teórie musím vás sklamať. V prvom rade pre to, že kto chce si na Youtube nájde dostatok  obrazových materiálov  a v rozvíjaní konšpiračných teórií určite neprekonám oficiálne Ukrajinské pramene , kde už zverejnili niekoľko „overených“ teórií. Od tej, že sa obete vlastne upálili samé, samozrejme s ruskou dopomocou . alebo že mali neznámu chemickú látku a tá ich vlastne zabila a bla bla bla…

Nemám však v úmysle kritizovať postup ukrajinských orgánov ani ich výsledky vyšetrovania.  Aj keď posledný výrok poslanca Verchovnej rady Ukrajiny , ktorý nazýva tento deň vraždenia  Národným sviatkom ,  prekročil snáď všetky hranice  primitívne sadistických vyjadrení .

Mňa, ako občana Slovenska a tým aj Európskej únie, viac zaujíma to ohlušujúce ticho našich aj európskych politikov.  Nikto z nich – naozaj ani jeden z tých čo sme prednedávnom volili, sa ani slovkom nezmienil o tomto smutnom výročí. Bežne sa vyjadrujú ku všetkému. Ale v tomto prípade usilovne držia Bobríka mlčania. Snáď si myslia , že keď vydržia byť  dosť dlho ticho, tak sa na vraždy pomaly zabudne? A to prosím hovorím iba o pietnej spomienke, nie o žiadosti o vyšetrenie kto vraždil . Ani len slovko spomienky si títo mŕtvi od našich politikov zrejme nezaslúžia. Prečo? Snáď je na vine ich národnosť, alebo politický názor za ktorý boli zavraždení? Ale čo to tu trepem, veď Európska únia predsa stojí na pevných základoch humanizmu a demokracie.  Humanizmus predsa znamená vážiť si život každého človeka bez rozdielu rasy pohlavia a národnosti a demokracia je predsa právo na vlastný politický názor.  Otvorte ktorýkoľvek písomný materiál  EÚ a frázy o humanizme a demokracii vás doslova zavalia. Je však možné, že „ Naši múdri , demokratickí a humanizmom preosvietení politici „ sa v zmysle“ demokratických pravidiel“  dohodli na výnimke. Áno tak to musí byť. Obyčajná výnimka z humanizmu a demokracie, ktorá platí na vraždenie.  Aj vám to trochu pripomína odpustky? Mne celkom. Teda vraždenie v Odese už  nie je vraždením . Niektoré servilné média to nazývajú incidentom a udalosťou.

Čert zober takú demokraciu, taký humanizmus aj takých politikov.

Páni politici by si možno mohli prečítať „Knihu džunglí“ od Rudyarda Kiplinga. Tam v jednej vete malého chlapca, ktorého vychovali vlci, je viac humanizmu ako vo všetkých ich politických bláboloch. Tá veta, ktorú Mauglí používal pri stretnutí s inými obyvateľmi džungle,znela „ SME JEDNEJ KRVI , TY A JA“.  To by si mali prečítať všetci, čo cudziu bolesť a smrť úmyselne zamlčujú a ženú do zabudnutia. Páni politici – sme všetci jednej krvi! Nezabúdajte!

Na akých základoch je teda naozaj postavená EÚ ak jej čelný predstaviteľ nazve Ukrajinu právnym štátom . Napriek dodnes nevyšetreným vraždám v Odese . Ak týmto politikom nevadia pochodujúci pohrobkovia SS Galizien vo Ľvove, alebo pochody veteránov waffen SS v Pobaltí  začínam chápať, že reči o demokracii a humanizme  sú pre týchto politikov iba zásterkou, iba  osvedčenou metódou ako zakryť svoje skutočné záujmy a priority.

Ako som povedal nebudem vymýšľať nové konšpirácie.  Iba pripomeniem ,všetkým týmto przniteľom  ľuských ideálov slová z“ Knihy múdrosti“  . Píše sa tam :  Jednou dozaista reťazou temnosti všetci zviazaní boli . A ešte je tam písané : Preto oni sami sebe ťažšími boli než tie temnosti…

 

Jano